2012 adidas Winter Series - 23/06/2012 to 24/06/2012
                           Cross Country Championships
                                Willandra, Nowra
                              Last Completed Event

Event 10  Mixed 12k Run CC O,35+,40+,45+,50+ M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Open Results - Men 12000 Run
  1 Hunt, Jeffrey                Randwick Bot             38:42    1
  2 Nipperess, James             Sydney University        38:55    2
  3 Dessaix-Chin, Russell        Sydney University        39:48    3
  4 Jones, Rhys                  Interstate               40:13    4
  5 Milosevic, Brad              Girraween                40:27    5
  6 Johnson, Joshua              Randwick Bot             40:45    6
  7 Williams, Hugh               Sydney University        41:02    7
  8 Cox, Matthew                 Bankstown Sp             42:00    8
  9 Connor, james                Uts Norths               42:29    9
 10 colreavy, jack               Sydney University        43:09   10
 11 Cross, Ben                   Sydney University        44:03   11
 12 Perry, Edwin                 Mingara                  44:22   12
 13 Timson, Matthew              Bankstown Sp             44:28   13
 14 Baldwin, Angus               Mingara                  44:29   14
 15 Dhaliwal, Chamkaur           Athletics East           45:17   15
 16 Brooks, Charles              Mingara                  45:49   16
 17 Miles, Michael               Mingara                  45:59   17
 18 Dawes, Jim                   Randwick Bot             46:01   18
 19 Molesworth, Timothy          Bankstown Sp             46:12   19
 20 Boyan, Brendan               Kembla Joggers Inc       46:17   20
 21 Rososinski, Anthony          Athletics East           46:58   21
 22 Sweeny, Peter                Athletics East           48:19   22
 23 Hoare, Drew                  Sydney University        48:31   23
 24 Plummer, Bradley             Sutherland District      48:54   24
 25 Timson, Christopher          Bankstown Sp             49:16   25
 26 Lord, Joel                   Nowra                    49:30   26
 27 Hudson, Mitchell             Nowra                    49:57   27
 28 Lorenzotti, Daniel           Hills Aim                50:22   28
 29 Meyer, Damien                Mingara                  51:13   29
 30 Cooper, Julian               Athletics East           51:57   30
 31 Lynch, Neil                  Randwick Bot             52:30   31
 32 Darby, Brynn                 Sutherland District      52:53   32
 33 Coyte, James                 Nowra                    55:58   33
 34 Penning, Curtis              Sutherland District      58:11   34
 35 Yates, Timothy               Sutherland District      59:01   35
 36 Macauley, Simon              Sutherland District    1:04:42   36
 37 Martins, Danny               Girraween              1:09:32   37
35-44 Results - Men 12000 Run
  1 Elashkar, Chadi              St George District       42:36    1
  2 Whiteley, Robin              Asics Wests Track        42:56    2
  3 Highnam, Tom                 Sydney Strid             43:42    3
  4 Roberts, Richard             Asics Wests Track        43:55    4
  5 Robertson, Kevin             Sutherland District      44:03    5
  6 Robb, Curtis                 Uts Norths               44:50    6
  7 Haas, Elad                   Kembla Joggers Inc       46:05    7
  8 Smith, Damian                Nowra                    46:38    8
  9 Doggett, Michael             Asics Wests Track        46:54    9
 10 Smith, Darrin                Nowra                    48:14   10
 11 White, Simon                 Asics Wests Track        48:55   11
 12 Safi, Karl                   Bankstown Sp             48:56   12
 13 Martinoski, Done             Kembla Joggers Inc       49:16   13
 14 Johnson, Scott               Nowra                    50:02   14
 15 Martin, Scott                Nowra                    50:37   15
 16 Holtsbaum, David             Hills Aim                51:45   16
 17 scott, david                 Sutherland District      53:11   17
 18 Seccombe, Scott              Nowra                    53:24   18
 19 Barnett, Neil                Kembla Joggers Inc       54:10   19
 20 Hale, Ashley                 Nowra                    54:12   20
 21 Hynoski, Geoff               Illawarra Bl             55:12   21
 22 Wickham, Nigel               Sydney Strid             55:36   22
 23 Cupitt, Bart                 Bankstown Sp           1:00:54   23
 24 Phelps, Mark                 Sutherland District    1:01:16   24
 25 Davie, EJ                    Sydney Strid           1:01:41   25
 26 Duncan, Alister              Bankstown Sp           1:04:51   26
 27 Kintominas, Terry            Bankstown Sp           1:24:15   27
45-54 Results - Men 12000 Run
  1 Sullivan, David              St George District       48:05    1
  2 Carvalho, Jose               St George District       49:48    2
  3 Strand, Perry                Nowra                    50:06    3
  4 james, darrin                Kembla Joggers Inc       51:36    4
  5 Fisher, Paul                 Hills Aim                51:42    5
  6 rose, ian                    Hills Aim                51:52    6
  7 Stahlhut, Bill               Nowra                    52:12    7
  8 mott, greg                   Kembla Joggers Inc       52:45    8
  9 Byrne, Peter                 Hills Aim                53:33    9
 10 Mullen, Christopher          St George District       53:34   10
 11 Brennan, Matt                Nowra                    53:52   11
 12 Bruning, Paul                Sydney Strid             53:59   12
 13 Owens, Jim                   St George District       54:35   13
 14 Mayo, Barry                  Hills Aim                54:39   14
 15 Moriana, Rafael              Kembla Joggers Inc       55:01   15
 16 Khourey, Peter               Nowra                    56:03   16
 17 Matthews, Craig              Sutherland District      57:36   17
 18 Thompson, John               Illawong & D             58:32   18
 19 Boyd, Stephen                Asics Wests Track        59:09   19
 20 Cozijnsen, Ronald            Sutherland District      59:21   20
 21 Parsons, Mark                Sutherland District      59:59   21
 22 Whelan, steve                Hills Aim              1:00:18   22
 23 Whitbread, Colin             Bankstown Sp           1:01:21   23
 24 De Nobrega, Paul             Kembla Joggers Inc     1:01:52   24
 25 Simpson, Robert              St George District     1:02:51   25
 26 Richards, Jeffrey            Bankstown Sp           1:02:53   26
 27 Mifsud, Stephen              Girraween              1:04:09   27
 28 Jennings, Paul               Nowra                  1:04:32   28
 29 Arentz, Michael              Sutherland District    1:05:03   29
 30 Ingram, mark                 Bankstown Sp           1:05:32   30
 31 Shaw, Johnathan              Sutherland District    1:05:37   31
 32 Moore, Steve                 Nowra                  1:08:41   32
 33 Clark, Rod                   Sutherland District    1:10:25   33
 34 Saltmarsh, Neil              Bankstown Sp           1:12:52   34

                                   Team Scores
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
35-44 Results - Men 12000 Run
   1 Asics Wests Track            26    2    4    9   11
      Total Time:  3:02:40.01
         Average:    45:40.00
   2 Nowra A                      47    8   10   14   15
      Total Time:  3:15:31.01
         Average:    48:52.75
   3 Bankstown Sports Senior      88   12   23   26   27
      Total Time:  4:18:56.01
         Average:  1:04:44.00
45-54 Results - Men 12000 Run
   1 St George District A         26    1    2   10   13
      Total Time:  3:26:02.01
         Average:    51:30.50
   2 Hills Aim A                  34    5    6    9   14
      Total Time:  3:31:46.01
         Average:    52:56.50
   3 Nowra A                      37    3    7   11   16
      Total Time:  3:32:13.01
         Average:    53:03.25
   4 Kembla Joggers Inc           51    4    8   15   24
      Total Time:  3:41:14.01
         Average:    55:18.50
   5 Sutherland District A        87   17   20   21   29
      Total Time:  4:01:59.01
         Average:  1:00:29.75
   6 Bankstown Sports Senior     113   23   26   30   34
      Total Time:  4:22:38.01
         Average:  1:05:39.50
Open Results - Men 12000 Run
   1 Sydney University A          22    2    3    7   10
      Total Time:  2:42:54.00
         Average:    40:43.50
   2 Randwick Botany Harrier      56    1    6   18   31
      Total Time:  2:57:58.01
         Average:    44:29.50
   3 Mingara A                    59   12   14   16   17
      Total Time:  3:00:39.01
         Average:    45:09.75
   4 Bankstown Sports Senior      65    8   13   19   25
      Total Time:  3:01:56.01
         Average:    45:29.00
   5 Athletics East               88   15   21   22   30
      Total Time:  3:12:31.01
         Average:    48:07.75
   6 Sutherland District A       125   24   32   34   35
      Total Time:  3:38:59.01
         Average:    54:44.75