Photofinish Images | H1| H2| H3| H4| H5|

    

 Sydney Olympic Park 2 - Site License 
              NSW Open & AWD Champs - 1/03/2013 to 3/03/2013               
                    Sydney Olympic Park Athletic Centre                    
 
Event 18  Men 100 m Open
======================================================================     
State Record: S 10.03  17/09/1998  Matt Shirvington, ASW                   
Title Holder:   10.43  2012        Tim Leathart, SYP                       
                10.21  OLYA                                                
                10.28  OLYB                                                
    Name                     Age Team                   Prelims            
======================================================================     
Heat  1 Preliminaries   Wind: -2.3                                         
  1 Leathart, Tim             24 Sydney Pacif             10.68Q           
  2 Gander, Liam              25 Macquarie Hu             11.09Q           
  3 Tysoe, Mitch              21 Mingara Athl             11.14Q           
  4 Stewart, Laurent          31 Illawong and             11.18Q           
  5 Miller, Justin            29 Athletics Wo             11.46q           
  6 Dulay, Leo                24 Hills Distri             11.55q           
  7 Le, Victor                18 Bankstown Sp             11.76            
  8 Carey, James              21 Maitland Sen             12.16            
Heat  2 Preliminaries   Wind: -1.3                                         
  1 McCabe, Andrew James      23 Queensland               11.03Q           
  2 Groth, Jacob              28 Sutherland D             11.14Q           
  3 Ilett, Ryan               21 Illawong and             11.23Q           
  4 Clark, Andrew             29 Sydney Unive             11.26Q           
  5 Parry, Lachlan            22 Illawarra Bl             11.50q           
  6 Nwosu, Henry              37 Sutherland D             11.77            
  7 Khalaf, Matthew           22 Bankstown Sp             11.79            
  8 Tan, Alan                 24 Bankstown Sp             12.01            
  9 Cox, Spencer              36 Queensland               12.07            
Heat  3 Preliminaries   Wind: -1.8                                         
  1 Geddes, Jarrod            19 Illawong and             11.11Q           
  2 Keita, Bangalie           27 Mt Pritchard             11.23Q           
  3 Richardson, Scott         32 Nowra Athlet             11.29Q           
  4 Dunne, Michael            30 Mt Pritchard             11.32Q           
  5 LeBreux, Westley          28 Bankstown Sp             11.57q           
  6 Avery, Geoff              25 Bankstown Sp             11.74            
  7 Turner, Nick              31 Campbelltown             12.00            
  8 Houssarini, Luke          17 Trinity Athl             12.06            
  9 Wearne, Shaun             29 Mt Pritchard             12.47            
Heat  4 Preliminaries   Wind: -3.8                                         
  1 Merlino, Justin           28 Sydney Unive             11.11Q           
  2 Jung, Jin Su              20 Sydney Unive             11.42Q           
  3 Andreazza, Stephen        26 Sydney Unive             11.58Q           
  4 Spliadis, Billy           29 Mt Pritchard             11.61Q           
  5 Jovanovich, Brett         25 Ryde Athleti             11.62q           
  6 Crafts, Matthew           18 The Scots Co             11.71            
  7 Odede, Samuel             40 Sydney Pacif             11.92            
  8 Farrell, Benjamin         21 Armidale Ath             12.13            
  9 Harris, Matthew           24 Maitland Sen             12.23            
 10 Hawthorne, Edward         21 Sydney Unive             12.61            
Heat  5 Preliminaries   Wind: -0.9                                         
  1 Kumar, Piyush             32 Sydney Unive             11.01Q           
  2 Leeson, Brodie            19 Athletics Wo             11.21Q           
  3 Baskin, Robbie            24 U.T.S. North             11.34Q           
  4 Falzarano, Dante          18 Mingara Athl             11.38Q           
  5 Currie, Tayler            17 Trinity Athl             11.48q           
  6 Grubnic, Kyle             20 Illawarra Bl             11.55q           
  7 Ashton, Matthew           22 St. George D             11.62q           
  8 McMahon, Ashley           38 U.T.S. North             11.65            
  9 Cupac, Zeljko             32 Illawarra Bl             12.56            
===========================================================================
State Record: S 10.03  17/09/1998  Matt Shirvington, ASW                   
Title Holder:   10.43  2012        Tim Leathart, SYP                       
                10.21  OLYA                                                
                10.28  OLYB                                                
    Name                     Age Team                   Prelims        Wind
===========================================================================
Preliminaries                                                              
  1 Leathart, Tim             24 Sydney Pacif             10.68Q       -2.3
  2 Kumar, Piyush             32 Sydney Unive             11.01Q       -0.9
  3 McCabe, Andrew James      23 Queensland               11.03Q       -1.3
  4 Geddes, Jarrod            19 Illawong and             11.11Q       -1.8
  4 Merlino, Justin           28 Sydney Unive             11.11Q       -3.8
  6 Gander, Liam              25 Macquarie Hu             11.09Q       -2.3
  7 Groth, Jacob              28 Sutherland D             11.14Q       -1.3
  8 Leeson, Brodie            19 Athletics Wo             11.21Q       -0.9
  9 Keita, Bangalie           27 Mt Pritchard             11.23Q       -1.8
 10 Jung, Jin Su              20 Sydney Unive             11.42Q       -3.8
 11 Tysoe, Mitch              21 Mingara Athl             11.14Q       -2.3
 12 Ilett, Ryan               21 Illawong and             11.23Q       -1.3
 13 Richardson, Scott         32 Nowra Athlet             11.29Q       -1.8
 14 Baskin, Robbie            24 U.T.S. North             11.34Q       -0.9
 15 Andreazza, Stephen        26 Sydney Unive             11.58Q       -3.8
 16 Stewart, Laurent          31 Illawong and             11.18Q       -2.3
 17 Clark, Andrew             29 Sydney Unive             11.26Q       -1.3
 18 Dunne, Michael            30 Mt Pritchard             11.32Q       -1.8
 19 Falzarano, Dante          18 Mingara Athl             11.38Q       -0.9
 20 Spliadis, Billy           29 Mt Pritchard             11.61Q       -3.8
 21 Miller, Justin            29 Athletics Wo             11.46q       -2.3
 22 Currie, Tayler            17 Trinity Athl             11.48q       -0.9
 23 Parry, Lachlan            22 Illawarra Bl             11.50q       -1.3
 24 Dulay, Leo                24 Hills Distri             11.55q       -2.3
 24 Grubnic, Kyle             20 Illawarra Bl             11.55q       -0.9
 26 LeBreux, Westley          28 Bankstown Sp             11.57q       -1.8
 27 Jovanovich, Brett         25 Ryde Athleti             11.62q       -3.8
 27 Ashton, Matthew           22 St. George D             11.62q       -0.9
 29 McMahon, Ashley           38 U.T.S. North             11.65        -0.9
 30 Crafts, Matthew           18 The Scots Co             11.71        -3.8
 31 Avery, Geoff              25 Bankstown Sp             11.74        -1.8
 32 Le, Victor                18 Bankstown Sp             11.76        -2.3
 33 Nwosu, Henry              37 Sutherland D             11.77        -1.3
 34 Khalaf, Matthew           22 Bankstown Sp             11.79        -1.3
 35 Odede, Samuel             40 Sydney Pacif             11.92        -3.8
 36 Turner, Nick              31 Campbelltown             12.00        -1.8
 37 Tan, Alan                 24 Bankstown Sp             12.01        -1.3
 38 Houssarini, Luke          17 Trinity Athl             12.06        -1.8
 39 Cox, Spencer              36 Queensland               12.07        -1.3
 40 Farrell, Benjamin         21 Armidale Ath             12.13        -3.8
 41 Carey, James              21 Maitland Sen             12.16        -2.3
 42 Harris, Matthew           24 Maitland Sen             12.23        -3.8
 43 Wearne, Shaun             29 Mt Pritchard             12.47        -1.8
 44 Cupac, Zeljko             32 Illawarra Bl             12.56        -0.9
 45 Hawthorne, Edward         21 Sydney Unive             12.61        -3.8