Laptimes | H1| H2| H3|

    

     2017 NSW Open, U23 & Para Championships - 24/02/2017 to 26/02/2017      
                               Sydney Classic                                
                     Sydney Olympic Park Athletic Centre                     
 
Event 8  Women 800 Metre Run Open
9 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 3 Best Times
==========================================================================   
State Record: S 2:00.57  14/03/1984  Kaylene Coster, RBH                     
Title Holder:   2:06.50  2016        Jenny Blundell, Sydney Uni              
    Name                     Age Team                   Prelims  Alternate   
==========================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                                        
  1 Hancock - Cameron, Jayla  15 Nowra Athletleti       2:10.51Q             
  2 Rubie, Anneliese          25 Sydney Universit       2:12.61Q             
  3 Brady, Tia                25 Macquarie Hunter       2:12.72q             
  4 Lamas, Katrina            19 U.T.S. Norths          2:13.60              
  5 Grimaldi, Bianca          21 U.T.S. Norths          2:13.73              
  6 Blundell, Erin            21 Sydney Universit       2:15.65              
  7 Cubis, Joanna             29 Sydney Universit       2:17.27              
  8 Amiya-Hall, Audrey        24 Sydney Universit       2:24.56              
  9 Dunne, Chloe              14 South Sydney           2:27.99              
Heat  2 Preliminaries                                                        
  1 Storey, Lora              28 Randwick Botany        2:11.33Q             
  2 Regan, Abigail            27 Randwick Botany        2:11.52Q             
  3 McDermott, Sarah          17 U.T.S. Norths          2:11.63q             
  4 Thornton-Bott, Isabella   19 U.T.S. Norths          2:11.75q             
  5 Wright, Rebecca           18 Hills District         2:16.76              
  6 Harvey, Eliza             16 Ryde Athletics         2:18.74              
  7 Robertson, Marnie         25 Macquarie Hunter       2:21.13              
  8 Dege, Cassie              32 Kembla Joggers Inc.    2:26.57              
  9 Dooley, Olivia            20 Sydney Universit       2:30.24              
Heat  3 Preliminaries                                                        
  1 Skyring, Maudie           20 Kembla Joggers Inc.    2:12.74Q             
  1 Thomas, Carley            17 U.T.S. Norths          2:12.74Q             
  3 Keir, Alicia              26 Illawong               2:12.75              
  4 Thomson, Ali              18 U.T.S. Norths          2:14.63              
  5 Purcell, Georgie          14 Blue Mountains         2:16.16              
  6 Brown, Amy                29 Bankstown Sports       2:16.37              
  7 Isaacs, Annelise          18 Westfields Athle       2:23.10              
  8 Kostas, Carolina          21 U of Nsw               2:26.51              
  9 Warland, Zara             13 Ryde Athletics         2:28.97              
=============================================================================
State Record: S 2:00.57  14/03/1984  Kaylene Coster, RBH                     
Title Holder:   2:06.50  2016        Jenny Blundell, Sydney Uni              
    Name                     Age Team                   Prelims  H# Alternate
=============================================================================
Preliminaries                                                                
  1 Hancock - Cameron, Jayla  15 Nowra Athletleti       2:10.51Q  1          
  2 Storey, Lora              28 Randwick Botany        2:11.33Q  2          
  3 Skyring, Maudie           20 Kembla Joggers Inc.    2:12.74Q  3          
  3 Thomas, Carley            17 U.T.S. Norths          2:12.74Q  3          
  5 Regan, Abigail            27 Randwick Botany        2:11.52Q  2          
  6 Rubie, Anneliese          25 Sydney Universit       2:12.61Q  1          
  7 McDermott, Sarah          17 U.T.S. Norths          2:11.63q  2          
  8 Thornton-Bott, Isabella   19 U.T.S. Norths          2:11.75q  2          
  9 Brady, Tia                25 Macquarie Hunter       2:12.72q  1          
 10 Keir, Alicia              26 Illawong               2:12.75   3          
 11 Lamas, Katrina            19 U.T.S. Norths          2:13.60   1          
 12 Grimaldi, Bianca          21 U.T.S. Norths          2:13.73   1          
 13 Thomson, Ali              18 U.T.S. Norths          2:14.63   3          
 14 Blundell, Erin            21 Sydney Universit       2:15.65   1          
 15 Purcell, Georgie          14 Blue Mountains         2:16.16   3          
 16 Brown, Amy                29 Bankstown Sports       2:16.37   3          
 17 Wright, Rebecca           18 Hills District         2:16.76   2          
 18 Cubis, Joanna             29 Sydney Universit       2:17.27   1          
 19 Harvey, Eliza             16 Ryde Athletics         2:18.74   2          
 20 Robertson, Marnie         25 Macquarie Hunter       2:21.13   2          
 21 Isaacs, Annelise          18 Westfields Athle       2:23.10   3          
 22 Amiya-Hall, Audrey        24 Sydney Universit       2:24.56   1          
 23 Kostas, Carolina          21 U of Nsw               2:26.51   3          
 24 Dege, Cassie              32 Kembla Joggers Inc.    2:26.57   2          
 25 Dunne, Chloe              14 South Sydney           2:27.99   1          
 26 Warland, Zara             13 Ryde Athletics         2:28.97   3          
 27 Dooley, Olivia            20 Sydney Universit       2:30.24   2